Inleiding
Onderwijsinstellingen moeten DPIA's uitvoeren. Dit volgt uit de AVG en ook het Normenkader IBP (normen PR.04 en PR.05) stelt het uitvoeren van (Pre-)DPIA's verplicht. Dit is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Veel onderwijsinstellingen worstelen met het uitvoeren van DPIA's. Je hebt én de kennis nodig én een praktische aanpak om op een goede en efficiënte manier DPIA's uit te voeren.
Cursus Onderwijs DPIA's
Onze DPIA experts helpen u in een dag op weg, zodat u na deze dag eenvoudig zelf (SIVON) DPIA's kunt uitvoeren. Zij behandelen de theoretische basis van DPIA's zodat u weet welke elementen in een DPIA een rol spelen. Zij geven tips over de aanpak van DPIA's binnen een onderwijsinstelling en leren u hoe u met een praktisch hulpmiddel (EasyDPIA) eenvoudig zelf (SIVON) DPIA's kunt uitvoeren (en aan kunt passen voor uw eigen onderwijsinstelling).
Na afloop van de cursus
- Beschik je over voldoende theoretische kennis over DPIA's;
- Weet je hoe je ze moet uitvoeren;
- Kun je op een goede manier de juiste collega's betrekken en motiveren, en bovendien
- Heb je de beschikking over een licentie op EasyDPIA en krijg je een certificaat van deelname.
Docenten
 Paul Deguelle- Sr. Privacy Consultant
         Paul Deguelle- Sr. Privacy Consultant
Paul is de FG van diverse onderwijsbesturen en heeft veel ervaring met het uitvoeren van DPIA's in het onderwijs. Zowel het uitvoeren van complexe DPIA's als het op maat maken van SIVON DPIA's.
 Sander van de Molen- Sr. Privacy Consultant
         Sander van de Molen- Sr. Privacy Consultant
Empatisch adviseur en trainer met ruime ervaring op het gebied van (complexe) privacy vraagstukken en de uitvoering van DPIA's binnen het onderwijs. Is actief als FG voor diverse onderwijsbesturen en maakt onderdeel uit van het team dat voor SIVON de DPIA's uitvoert. Sander is tevens lid van de onderwijscommissie van het NGFG.
Doelgroep
Deze cursus is bestemd voor: (beginnende) medewerkers en professionals die DPIA's uitvoeren zoals privacy-officers en coördinatoren; medewerkers en professionals die adviseren over en toezicht houden op de uitvoering van DPIA's, zoals FG's; medewerkers betrokken en verantwoordelijk voor de bescherming van persoonsgegevens; medewerkers die DPIA-rapporten inhoudelijk moeten beoordelen.
Informatie
Datum:     4 december 2025
Niveau:     Geen specifieke voorkennis
Locatie:    Utrecht (De Goeman)
Prijs:         € 849,- (excl. btw)
LESMATERIAAL
   
Je ontvangt een licentie (voor een jaar) op EasyDPIA.
SCHRIJF JE HIER IN VOOR DE DPIA CURSUS OP 4 DECEMBER 2025.
* Deze velden zijn verplicht.
Let op:
Bij minder dan 10 inschrijvingen behoudt PrivacyTeam zich het recht voor om de cursus te annuleren.